Letní škola nástavkových včelařů - pokročilí

Je vhodný pro včelaře a zájemce o včelaření, kteří si osvojí základy včelaření, včetně používání pomůcek. Vyzkouší si, jak vést včelstvo v prvním roce včelaření, jak vytočit první med, jak se starat o voskové dílo a jak sledovat zdraví včel.

Program

Fri
05. 06.
07. 06.
2020

V2 - Vrážné

Lektor: Radomír Hykl
Organizátor: Admin Admin

Organizátor: Milan Majer, tel.: 605 822 608

Lektoři: Radek Hykl, Milan Majer

 

LŠNV – Vrážné – Hynčice, rodiště Gregora Mendela, zakladatele genetiky 

Zveme Vás na LŠNV - třídenní kurz, který bude celý nasměrován na ošetřování včelstev během roku, kdy množit včelstva, a jak pečovat o oddělek, který si vytvoříme.

Kurz Vás rovněž provede vším, co pro úspěšný chov potřebujete vědět a co s tím souvisí. Např poznatky z biologie a jejich uplatněni v praxi, seznámeni se s problematikou zdraví včel a včelího plodu, jak úspěšně chovat silná a zdravá včelstva.

 

Podrobnosti:

Teoretická výuka bude probíhat v obecních prostorách ve Vrážném, praktická část pak na blízké včelnici přítele Hanáčka                      

Pro Ty uchazeče, kteří to budou mít z větší dálky, zajistíme ubytování v blízkých Odrách v  za předpokládanou cenu cca od 320 Kč/noc. Nabízí se i možnost přespat ve stanech u pronajatého prostoru, kde bude probíhat výuka, nebo na karimatce v uvedeném zařízení.

Stravování bude zajištěno v nedaleké restauraci formou meníčka – výběr ze dvou jídel za cca 90 Kč/oběd.

Cena kurzu 3200,- Kč

Školné obsahuje: výuku, studijní materiály, základní pitný režim.

Stravu, občerstvení a případné ubytování (mimo prostory kurzu) si každý hradí sám.

Více informací
Thu
11. 06.
14. 06.
2020

V1 - Dolní Křečany

Lektor: Admin Admin
Organizátor: Admin Admin

Program LŠNV II - pokročilí - Dolní Křečany – 11. - 14.6.

 

organizátor: Bc. Vojtěch Hajný
lektoři: Bc. Vojtěch Hajný, RNDR. Štěpánka Dlouhá, Vlastislav Hyblbauer

 

Před kurzem je možno si objednat oddělky (pokud dobře přezimují) a při kurzu pracovat již s nimi. Nutno objednat do 31. 3. a zaplatit zálohy. Ubytování nabízí vám zprostředkujeme individuálně dle vašich potřeb, od stanování na pozemcích statku po **** hotel, Stravování je zabezpečeno za skupinovou cenu v Restauraci pod Kaštanem v Dolních Křečanech, cca 2 minuty pěšky z včelnice.
Program kurzu se může mírně měnit dle skutečného počasí a stavu včelstev.

Vedoucí Lektor a pořadatel:
Lektor SOU Blatná – PSNV Bc. Vojtěch Hajný
Včelmist na Statku Hajných, který dlouhodobě chová včely v systému ekologického zemědělství. Statek chová průměrně 250 včelstev AMM x AMC v různém poměru. Cca od roku 2012 se ve včelstvech nepoužívají žádná léčiva či organické kyseliny.

Lektorka biologie:
RNDR. Štěpánka Dlouhá
Titul získala na katedře ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, ale studovala totéž i ve Frankfurtu nad Mohanem na Univerzitě J. W. Goethe. Je členkou Mendelovy společnosti pro včelařský výzkum (MSVV). Včelaří samostatně od roku 2011, od roku 2015 se aktivně podílím na vzdělávání včelařů (kurzy, přednášky, články).

Lektor praxe:
Vlastislav Hyblbauer
Včelařství se věnuje od útlého věku, kdy ho otec učil včelařit. Jejich rodina se věnuje včelařství více než 35 let. Celkem obhospodařuje (od roku 2015) cca 100 včelstev. Vlastní výrobu včelařský potřeb s on-line obchodem.

Více informací
DVD