Stránky jsou ve výstavbě. Některé informace nemusí být zcela aktuální. Pokud narazíte na problém, prosím, napište nám na pis-chyby@psnv.cz. Omlouváme se za komplikace.

Méně známé nemoci včel

online
Méně známé nemoci včel
13. 3. 2021 | 11:00

MVDr. Zdeněk Klíma se v přednášce bude zabývat méně známými nemocemi včel.

O přednášku bude velký zájem a protože kapacita je omezená, doporučujeme se přihlásit co...

Zachraňme včely…

Mnozí z vás se svým podpisem k výzvě Zachraňme včely a farmáře již připojili, nicméně stále nebylo dosaženo potřebného počtu signatářů. Momentálně se k této výzvě připojilo přes 400 000 občanů EU. To je však málo – je potřeba sesbírat 1 000 000 podpisů. Proto prosíme ty, kteří se zatím k této výzvě nepřipojili, aby to zvážili. A oslovte prosím také ostatní ve svém okolí. Vždyť nejde pouze o včely, ale mimo jiné také o zdravé potraviny a životní prostředí. A to se přeci dotýká nás všech, ne pouze včelařů a jejich včel...

Návštěvní kniha - Med roku 2020

Nahlédněte do skenu listů návštěvní knihy z akce Med roku 2020 - výstava medu, stojí to za to smiley

Kniha má 19 listů a není v ní nouze ani o kresby, nebo vzkazy návštěvníků z Koreje, Holandska, či jiných zemí.

Děkujeme všem návštěvníkům za milé vzkazy a povzbuzení. Budeme se snažit pokračovat v již zaběhlé tradici a doufáme, že další ročník této krásné akce bude ještě úspěšnější.

Síť úlových vah

V minulosti v PSNV vznikl projekt Síť úlových vah. Jedná se o několik úlových vah rozmístěných po ČR. Data z úlových vah zpracovává v reálném čase.

 Grafy úlových vah ukazují změny měřených parametrů za poslední měsíc.

Graf síťové váhy

VČELÍ HLADOVĚNÍ

Dovolujeme si Vás upozornit na pořad, který dne 25. října 2020 odvysílala Česká televize v rámci cyklu Nedej se. Hovoří se v něm o jednom z velkých problémů, se kterým se naše včelařství potýká – nedostatečná úživnost a pestrost krajiny pro hmyz obecně, tedy nejen pro včely. A to nejen z pohledu včelařů, ale i zemědělce. Toto téma má mnohem větší přesah – netýká se pouze hmyzu, ale nás všech. I my jsme součástí krajiny, ve které žijeme...

Nedej se - včelí hladovění

HLEDAJÍ SE KANDIDÁTI

Blíží se termín konání sněmu - třetině členů vedení tedy končí mandát. To je příležitost, kdy se můžete přihlásit ke kandidatuře na člena Rady či Kontrolní komise.

Kdo z vás má chuť to zkusit, případně cítí, že by bylo potřeba něco změnit v našem spolku, či obecně v českém včelařství, ať se přihlásí u ředitele kanceláře. Svou kandidaturu můžete ohlásit i přímo na sněmu.

S kandidáty i se stávajícími členy vedení spolku můžete diskutovat na interním fóru.

Novinky

Med roku 2020

23. 9. 2020 | 20:09

Administrace "Eurodotací"

1. 7. 2020 | 16:07

e-Věstník 2020 č.3

15. 3. 2020 | 15:03
Zachraňme včely i farmáře
DVD