Med roku - minulé ročníky

Med roku 2020

A. Květové medy

A.1. Květové medy jednodruhové

1. místo Šika Jiří Milevsko med č. 74
2. místo Čaloun Milan Vráž u Písku med č. 38
3. místo Horák Aleš Hustopeče nad Bečvou med č. 30

 

A.2. Květové medy vícedruhové

1. místo Krejčí Tomáš Podolí med č. 102
2. místo Krejčí Tomáš Podolí med č. 109
3. místo Fojtík Tomáš Frenštát pod Radhoštěm med č. 28

 

B. Medovicové medy

B.1. Medovidové medy jednodruhové

V kategorii nebyl žádný soutěžní med.

B.2. Medovidové medy vícedruhové

1. místo Smilek Miroslav Bystřička med č. 59
2. místo Voráč Martin Praha 2 med č. 3
3. místo Horčic Václav Leština med č. 76

 

C. Pastové medy

1. místo Rubeš Radomil Kozomín med č. 24
2. místo Soukup Jan Králův Dvůr - Křižatky med č. 145
3. místo Vičan Petr Rožnov pod Radhoštěm med č. 63

 

Nejlepší obal - hodnocení veřejností

1. místo Marša Oskar Brno med č. 114
2. místo Petrovič Josef Litoměřice med č. 95
3. místo Bureš Michal Chlum u Třeboně med č. 56

 


Med roku 2019

A. Květové medy

Květový jednodruhový med

1. místo Hrubý David Tlumačov okres Kroměříž
2. místo Šimůnek Michal Třebívlice okres Litoměřice
3. místo Vavřík Jan Domažlice okres Domažlice

 

Květový vícedruhový med

1. místo Písařík Petr Votice okres Praha
2. místo Včely Hradčanské, z.s. Praha 1 okres Praha
3. místo Punčochářová Romana Malšice okres Tábor

 

Květový vícedruhový med pastovaný

1. místo Dlouhá Štěpánka Varnsdorf okres Děčín
2. místo Šálek Jiří, Bc. Rožmitál pod Třemšínem okres Příbram
3. místo Škarecký Josef Vracov okres Hodonín

 

B. Medovicové medy

1. místo Srp František, Ing. Zaječov okres Beroun
2. místo Tobolík Stanislav Kostelec u Holešova okres Kroměříž
3. místo Stočeová Sylva Příbram okres Příbram

 

Hodnocení medů veřejností

1. místo Juriga Tomáš Úvoz okres Uherské Hradiště
2. místo Cahel Ondřej Brno okres Brno
3. místo Velička Antonín Rýmařov okres Bruntál

 

Nejlepší obal

Porota vybrala medy poř.č. 63 a 70, včelař Petrovič Josef, Obec – Vráž, Okres – Litoměřice

 

CELKOVÝ VÍTĚZ SOUTĚŽE - MED ROKU 2019

Absolutní vítěz nebyl stanoven, protože to při současném způsobu hodnocení nejde.

 


Med roku 2018

A. Květové medy
Jednodruhový květový med
1. místo Radomil Rubeš Kozomín okres Mělník
2. místo Romana Punčochářová Malšice okres Tábor
3. místo Vítězslav Demel Opava okres Opava

Vícedruhový květový med

1. místo Radomil Rubeš Kozomín okres Mělník
2. místo Alice a Miroslav Žežulkovi Velký Borek okres Mělník
3. místo Martin Voráč Praha 2 Hl. město Praha

Květový med pastovaný

1. místo Bc. Jiří šálek Rožmitál pod Třemšínem okres Příbram
2. místo Petr Kocián Hlavečník okres Pardubice
3. místo Petr Kořínek Lovčice okres Hodonín
B. Medovicové medy
1. místo Petr Špaček Lesonice okres Třebíč
2. místo Ing. Radim Kupka Stěžery okres Hradec Králové
3. místo Jiří Typlt Mirošov okres Rokycany
 
C. Hodnocení veřejnosti
1. místo Ondřej Marák Kopřivnice Nový Jičín

 

CELKOVÝ VÍTĚZ SOUTĚŽE - MED ROKU 2018
Radomil Rubeš za jednodruhový květový med
 

Med roku 2017

 

A. Květové medy
1. místo Aleš Horák Hustopeče nad Bečvou okres Přerov
2. místo Jiří Šálek Rožmitál nad Třemšínem okres Příbram
3. místo Radomil Rubeš Kozomín okres Mělník

 

1. místo Dagmar Šormová Přírodní park Vidoule Hl. město Praha
2. místo Martin Voráč Praha 2 Hl. město Praha
3. místo Miloš Vondruška Praha 7 Hl. město Praha

 

1. místo Radek Mauer Radiměř okres Svitavy
2. místo Jiří Šálek Rožmitál nad Třemšínem okres Příbram
3. místo Petr Kořínek Lovčice okres Hodonín
  • Jednodruhový květový med
  • Vícedruhový květový med
  • Květový med pastovaný
B. Medovicové medy
1. místo Michal Přibyl Humpolec okres Pelhřimov
2. místo Petr Chytil Semetín okres Vsetín
3. místo Aleš Táborský Vizovice okres Zlín
 
C. Nejlepší design medu
1. místo Martina Sudová Písek okres Písek
 
D. Hodnocení veřejnosti
1. místo Anna Kárníková Praha 2 Hl. město Praha
 
CELKOVÝ VÍTĚZ SOUTĚŽE - MED ROKU 2017
Dagmar Šormová za vícedruhový květový med
 

Med roku 2016


A. Květové medy
1. místo Lubomír Bouda Brodek u Konice okres Prostějov
2. místo Jakub Knoflíček Oleksovice okres Znojmo
3. místo Helena Proková Mališová Devínska Nová Ves / Lamač okres Bratislava

 

1. místo Dagmar Šormová Přírodní park Vidoule Hl. město Praha
2. místo Hynek Kadečka Havlíčkův Brod okres Havlíčkův Brod
3. místo Jaroslav Kumpošt Česká Třebová okres Ústí nad Orlicí

 

1. místo Michal Bednář Vysočina Brno-venkov
2. místo Vítězslav a Markéta Krejčovi Roučkovice okres Pelhřimov
3. místo Petr Kořínek Lovčice okres Hodonín
  • Jednodruhový květový med
  • Vícedruhový květový med
  • Květový med pastovaný
B. Medovicové medy
1. místo Miroslav Spurný Staré Sedlo okres Cheb
2. místo Čeněk Burkoň Perálec okres Chrudim
3. místo Luboš Ehlich Třídomí okres Sokolov
 
C. Nejlepší design medu
1. místo Helena Proková Mališová Devínska Nová Ves / Lamač okres Bratislava
 
D. Hodnocení veřejnosti
1. místo Miloš Pinčák Helcmanovce okres Gelnica
 
CELKOVÝ VÍTĚZ SOUTĚŽE - MED ROKU 2016
Dagmar Šormová za vícedruhový květový med
 

Med roku 2015

První ročník soutěže byl součástí vzpomínkové akce k 150. výročí vynálezu medometu. Účastnit se mohli všichni včelaři, kteří zaslali vzorky svých medů dle propozic soutěže do uvedeného data. Vzorky medů byly podrobeny laboratorní analýze, kdy musely pro zařazení do soutěže splňovat parametry normy Český med. Poté byly hodnoceny odbornou porotou v rámci degustace. Vítězné medy v kategoriích kromě diplomu obdržely i zajímavé ceny.

Výsledky soutěže
A. Květové medy
1. místo Kamil Bílek Roštění okres Kroměříž
2. místo Marie Bučánková Vlkovice okres Nový Jičín
3. místo Jaromír Mareček Srch okres Pardubice

 

1. místo Hradčanské včely, spolek východní svah Petřína Hl. město Praha
2. místo Dagmar Šormová Přírodní park Kosíře–Motol Hl. město Praha
3. místo Milan Šimonovský Černíky u Okrouhla okres Praha–západ

 

1. místo Michal Bednář Vysočina  
2. místo Stanislav Doležel Slavkov pod Hostýnem okres Kroměříž
3. místo Petra Borkovcová Šléglov okres Šumperk
  • Jednodruhový květový med
  • Vícedruhový květový med
  • Vícedruhový květový med pastovaný
B. Medovicové medy
1. místo Stanislav Tobolík Přílepy okres Kroměříž
2. místo Vítězslav Krejča Pacov okres Pelhřimov
3. místo Lukáš Matela Brantice okres Krnov
 
C. Nejlepší design medu
1. místo Jaroslav Lstibůrek Bystřice okres Domažlice
 
D. Hodnocení veřejnosti
1. místo Petr Janšta Moravský Krumlov-Rokytná okres Znojmo
 
CELKOVÝ VÍTĚZ SOUTĚŽE - MED ROKU 2015
Hradčanské včely, spolek